"Çözüm Ortağınız"  

  

 

responsive menu by Css3Menu.com

  MARKA - PATENT 'te  
"Çözüm Ortağınız"

 

       

          MARKA - PATENT DANIŞMANLIĞI

            KALİTE VE DANIŞMANLIK

Standardizasyonun Önemi

         Standart… İnsanlar için düşünülemez elbette. Düşünülmesi de düşünülmemeli.

İnsanlar farklıdır. Bu zenginliktir… İnsanlar görünüşüyle, yaptıkları ve yapmak istedikleriyle farklıdır. Amaçları farklıdır. Farklı ve özel olmak, özel olduklarını bilmek isterler.

Farklı olmayanlar da vardır. Yaşadığımız fiziki dünyanın kuralları, Dünyanın her köşesinde aynıdır. Örneğin yağmur, Dünyanın her yerinde aynı koşullarda yağar. İnsanlar, insanı insan yapan, en önemli özelliği aklıyla korunma çareleri arar, bulur ve üretir ve uygular. Yağmurluk giyerek, şemsiye kullanarak, hatta kapalı yerlerde beklerken, zaman kaybederek yağmurdan korunurlar.

İnsan yağmuru da değerlendirir. Karmaşık ama gerekli ve birbirini tamamlayan bir dizi işlemden sonra suyu biriktirir. Barajlar yapar, suyu belli yüksekliklerden, belli hızlarda akıtarak hareketlendirir, enerjiye dönüştürür. Aydınlanır, yaşamını aydınlatır. Her seferinde aynı kurallar, aynı biçimlerde uygulanınca aynı sonuçlar alınır ve aydınlanma sürer gider.
Kurallar aynıdır. Ancak uygulamalar her geçen gün daha sorunsuz ve doğru olmaktadır. Buna gelişme, ileriye doğru gelişme diyoruz.

Yaşamlarımızı aydınlatan aynı yağmur suları; ne yazık ki değiştiremeyeceğimiz kurallara uymayanların yaşamlarını karartabilir de! Taşkın olur, sel olur ve hiç de arzulanmayan görüntülere ve sonuçlara neden olur.

Aradaki tek fark, kurallara uymamaktır… Benzer biçimde, üretim konunuz ne olursa olsun, gerekli kurallara uymayanların, uyanların gerisinde kalacağı ve sürekli gerileyeceği de önlenemez bir gerçektir.

Faaliyet alanınızda yalnız değilsiniz. Mal ve hizmet üretirken rakipleriniz var. Siz, siz olarak rakiplerinizin önünde olmak istersiniz. Bu tatlı ve önlenemez yarışa bir, hatta birkaç adım önde de başlayabilirsiniz. Adım adım rakiplerinizden, ileri doğru uzaklaşabilirsiniz. Bu bütünüyle size ve yapacaklarınıza bağlıdır.

Mal ve hizmetleriniz; kalite, sunuş ve taşıması gereken diğer özellikleriyle standart olmalı. Aranılıp, beğenilen özelliklerini her zaman taşımalı. Bu özellikler sizi dükkan ve mağazanıza sığmayıp, fabrikanıza hatta kendinize ait iş merkezlerine taşırken; üretimlerinizi önce ülkenin, sonra da Dünyanın dört bir yanına taşıyabilir.

Siz standartlarınızın gereklerini zaten yapıyorsunuz. Ancak bunu tüketicilerin de bilmesi gerekiyor. Bu bilgi sizi müşteriye götürmeyip, müşteriyi size getirecek güveni sağlayacaktır. Bu bilgilerin belgelenmesi, ülkemiz adına TSE kuruluşuyla gerçekleştiriliyor.

Belgelerin gerektirdiği tüm işlemleri sizin adınıza sıçrayarak yapmaya çalışan, yapıyor görünen kuruluşları da unutmamalı, onlardan uzak durup, işin gereklerini, gerektiği gibi yapan kuruluşları tercih etmelisiniz.

Biz de sizin gibi düşünüyoruz. Sıçrayan çekirgelerden değil; her an istikrarlı biçimlerde yürüyüp, sürekli koşanlardan olmayı amaçlıyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Unutmayalım… Fiziki Dünyanın fiziki kuralları, Dünyanın her köşesinde aynıdır. İki kere iki, her yerde dört ediyor. Beş ettiğini düşünenlerin arasında kaybolmamak için, daha fazla zaman kaybetmeyin. Ödünsüz standartlara uygun üretimlerinizin belgeleri; “gelin, beni alın” diye düşünürken, sizi bekliyor.

 

 

Ana Sayfa

 

 

 

                                                                                                       


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fevzipaşa Cad. Kınalızade Sok. Arzu Apt.No:10 D:4 Yavuzselim-Fatih İstanbul TURKEY
Telefon: +90 212 532 67 40 - Faks: +90 212 631 20 41
www.inoviser.com    inoviser@inoviser.com